Poznejte dvě tváře Tokia – ultra moderní i tradiční!

Novinkou v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je průvodce japonskou metropolí Tokiem, kde se zajímavě prolíná ultra moderní Tokio s tím tradičním. Autorem je americký fotograf, žijící v Tokiu, Brian Wood-Koiwa.

Fripito přináší nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit Tokio, město plné protikladů, které však dohromady tvoří celek zanechávající nesmazatelný dojem.  Průvodce provede nejznámějšími místy jako jsou moderní nákupní a zábavní čtvrti Ginza, Shibuya, Shinjuku, a nevynechá ani tradiční japonské chrámy a svatyně nebo zahrady. O pohled na nejlidnatější město na světě se zase postarají mrakodrapy ve čtvrti Nishi-Shinjuku. A jedinečný pohled na jinou tvář Tokia pak poskytnou tajemně ponuré uličky Yokocho s malými bary a oprýskanými jídelnami.

Moss-covered bridge at Rikugien
Moss-covered bridge at Rikugien

Autorem více než 100 fotografií je americký fotograf Brian Wood-Koiwa, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce Tokio” bude do 28. srpna 2016, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Rio de Janeiro, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Shinto priest leading a wedding procession at Meiji Shrine, Tokyo
Shinto priest leading a wedding procession at Meiji Shrine, Tokyo

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 € nebo tříměsíční za 23,99 €. Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 $ do 8,99 $.

Brian Wood-Koiwa je americký fotograf, žijící v Tokiu, který se věnuje převážně urbanistické a japonské fine-art fotografii. Než se usadil v Tokiu, žil a cestoval po celém světě na místech jako Katar, Ekvádor, Thajsko, Austrálie a jako dobrovolník Mírových sborů také ve střední Africe. V Tokiu žije již 14 let a jeho fotografie jsou inspirované kontrastem mezi ultramoderními a tradičními aspekty, kterými je metropole proslulá. Jeho práci a služby najdete na http://urbanweirdphotography.com.

Zakladatelem projektu Fripito a autorem průvodce Namíbií je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil také průvodce Islandem či Azorskými ostrovy.