Zelený Apple na Den Země: o ekologii a odpovědnosti

Dnes si připomínáme Den Země a tato událost nezůstala bez odezvy také u Applu, která pro dnešní den připravila hned několik akcí věnovaných ekologii.

Nejdříve odstartoval propagačním videem, ve kterém se chlubí svým příklonem k obnovitelným zdrojům energie a Tim Cook, který k videu namluvil komentář, v něm zmiňuje snahu, aby příroda a životní prostředí zůstalo lepší, než jaké je právě nyní.

Na ekologickou notu hraje také nové video představující připravované nové sídlo společnosti Apple zvané Campus 2, které jsme vám přinesli již včera v tomto našem článku. Toto nové sídlo bude plně poháněno výhradně obnovitelnými zdroji energie.

Současně s dnešním Dnem Země změnil Apple své logo. Tedy přesněji řešeno změnil barvu lístečku na nakousnutým jablkem nad vchodem do svých Apple Store obchodů (nepřehlédli jste naše video z originálního Apple Store obchodu v Hong Kongu?).

Zdroj: uživatel znnina, Instagram

Třetí zpráva se týká rozšíření programu zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů, které přijímají od zákazníků Apple Store obchody. Tento program funguje od roku 2011 a nově tak jakékoli elektronické zařízení přinesené zákazníky do těchto míst budou ekologicky recyklovány přímo Applem zcela zdarma.

avatar

Roman Krejča

Stálý člen redakce SuperApple Magazínu, který nedá dopustit na Maca mini a neumí si představit používat něco jiného, než iPhone.

banner