Opět pozor: nový podvodný email chce vaše Apple ID, jde po penězích

Teprve před týdnem jsme informovali o podvodném emailu, který se tváří jako výzva Applu k doplnění údajů, ale při tom vás chce okrást. Dnes tu máme nový podobný pokus.

V tomto článku Podvodný email vypadá jako od Applu, ale není. Chce vás okrást jsme vás upozornili na email, jehož autoři se snažili napodobením grafiky Applu z vás vylákat údaje k platební kartě. Šlo o email, který byl po grafické stránce velmi precizně zpracovaný a pro běžného uživatele bylo jen obtížné rozeznat, že jde o podvrh.

To nový email, na který jste nás v souvislosti s tímto článkem upozornili, již tak precizní není. Zaměřuje se zřejmě více na laické uživatele a používá více křiklavějších grafických prvků, jako je logo obchodu i samotné společnosti. Celé grafické provedení tak působí daleko více „humpolácky“, než v předchozím případě.

podvod_znovu_01

Nicméně poté, co kliknete na odkaz v emailu, budete přeneseni na podvrženou webovou stránku, která je od té originální k nerozeznání – tedy samozřejmě do okamžiku, než se podíváte do adresního řádku. Zde není těžké získat podezření, že Apple zřejmě nebude používat podivnou internetovou doménu leonardo-moto.com.

podvod_znovu_02 podvod_znovu_03

Závěrem tedy jen zopakuji doporučení z minula: Pokud jste podobný email dostali a smazali jej, udělali jste dobře. Pokud ne, měli byste co nejdříve kontaktovat svou banku a zablokovat platební či kreditní kartu, kterou jste do formuláře zadali. Snad nebude ještě příliš pozdě.

Díky patří všem, kteří na tuto skutečnost upozornili.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner