Premiéra životopisného snímku jOBS bude 15. srpna 2013 (+ galerie)

Steve Jobs – vizionář, génius, nelítostný manažer, nesnesitelná osobnost? Posuďte sami. Spoluzakladatel společnosti Apple, od jehož smrti letos na podzim uplynou dva roky, ožívá nyní na filmovém plátně.

V životopisném filmu „jOBS“ si počítačového génia zahraje Ashton Kutcher. Mimochodem nabídka této role mu od režiséra Joshua Michaela Sterna údajně přišla esemeskou – na jeho nový iPhone 4S.

[HTML1]

„Nesmírně si práce Steva Jobse vážím a mám spoustu přátel, kteří ho znali nebo pro něj pracovali. Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, ale bylo těžké. Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života ale i po něm, koho všichni znali a mají ho stále v čerstvé paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to ale byla životní výzva“ přiznává Ashton Kutcher, který je shodou okolností investorem a poradcem řady technologických společností.

Jobs, jméno které prodává

O Jobsově velké popularitě svědčí i prodeje knižního bestselleru nesoucí jeho jméno, který vyšel jen měsíc po jeho smrti a rázem se stal jedním z nejprodávanějších titulů po celém světě. Biografii, která nabízí stovky pohledů na tuto kontroverzní osobnost i výpovědi samotného Jobse, si technologický génius objednal u slavného životopisce Waltera Isaacsona v roce 2004. Pracovat na ni začali ale až o pět let později, kdy Isaacsonovi zavolala Jobsova manželka Laura: „Jestli někdy chcete ten životopis napsat, musíte to udělat teď.“

5.října 2011 ve věku 56 let Steve Jobs zemřel.

Filmový snímek jOBS začal vznikat krátce poté a stejně jako v knize se jeho tvůrci opírají o řadu svědectví Jobsových přátel a spolupracovníků, včetně spoluzakladatele značky Stevea Wozniaka. Na plátna našich kin ho uvede společnost Bontonfilm 15.srpna.

Fotogalerie

PHOTO CREDIT: Glen Wilson Director: Joshua Michael Stern
COPYRIGHT: The Jobs Film LLC.