One more thing: Jobsova překvapení, která jsme milovali

Když Steve Jobs předstoupil na pódium při pravidelných Keynote, nejvíce jsme se těšili na jeho konec a ona tři tajemná slůvka. Kdy to vše začalo?

One more thing – ještě jedna věc. Tak přesně těmito slovy končil nejednu Keynote Steve Jobs a jejich vyřčení znamenalo jediné: že jsme se ještě nedozvěděli všechno a to nejlepší si řečník nechal na úplný závěr. Jako onu pověstnou třešničku na dortu.

Steve Jobs použil tuto později legendární větu poprvé na MacWorldu v San Franciscu v roce 1999, kdy následovalo oznámení o tom, že tehdy nové iMacy jsou k dispozici v několika dalších barvách. A tuto oblíbenou frázi později používal téměř při všech svých představovačkách a vždy velmi dobře věděl, co toto oznámení způsobí a náležitě si je užíval.

one_more_thing_poster

Ovšem ne vždy po oznámení „Mám zde ještě jednu věc“ následovala skutečná bomba. Například v roce 2004 tímto způsobem předvedl iPod brandovaný s kapelou U2, což ve své podstatě byl jen iPod v jiných barvách doplněný hudební kolekcí od této kapely. Nechci nijak snižovat jeho zajímavost právě pro Jobse, ale po předchozích oznámeních, jakými byli PowerMac G4 Cube, PowerBook nebo 17″ LCD iMac – ty všechny totiž byly představovány jako One more thing – působil tak trochu nudně.

Nicméně většina ještě dalších věcích vyrážela dech. Například první MacBook Air byl obrovským překvapením a s předstihem několika let naznačil, jak budou počítače vypadat v budoucnu.

Celkem jsme v historii napočítali třicet jedna „ještě posledních věcí“. Je zajímavé, že například v roce 1999 bylo toto sousloví vysloveno celkem pětkrát, z toho dvakrát i v rámci jedné jediné akce (Special Event u příležitosti uvedení iMacu DV).

Naposledy jsme z úst Steva Jobse slyšeli toto oznámení v roce 2011 na vývojářské konferenci WWDC, kde jimi uvedl službu iTunes Match svázanou s iCloud určenou pro přístup k hudební knihovně formou předplatného. S odchodem Steva Jobse tato slova utichají a na žádné z dalších Keynote již nebyly vysloveny. Zřejmě tak navždy patřila pouze jemu a my je již navždy budeme slýchat pouze ze záznamu.

Níže máte seznam všech zaznamenaných událostí. Které jsou vaše nejoblíbenější?

Která One more thing je vaše nejoblíbenější?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
avatar

Roman Krejča

Stálý člen redakce SuperApple Magazínu, který nedá dopustit na Maca mini a neumí si představit používat něco jiného, než iPhone.

banner