WD My Book VelociRaptor Duo má dva superrychlé disky a Thunderbolt

Společnost WD představila zajímavou novinku: externí diskové pole My Book VelociRaptor Duo je úložiště se dvěma disky, které podporuje operační systém Mac OS X, díky čemuž se stává zajímavou volbou pro uživatele počítačů Mac a kreativní profesionály, kteří jsou lačni po výkonu.

My Book VelociRaptor Duo poskytuje vrcholnou rychlost a výkon díky dvěma diskům VelociRaptor, které mají každý kapacitu 1 TB a dosahují rychlosti 10 000 ot./min, společně se dvěma porty Thunderbolt™.

Toto 2TB úložiště je ideální pro zpracování videa ve vysokém rozlišení, rendrování ve 3D, pro grafický design a pro další náročné aplikace.

Nárůst výkonu poskytuje rychlost přenosu dat na úrovni disků SSD, s hodnotami až 400 MB/s. Duální řešení pak nabízí nastavení disků RAID 0 pro zvýšení kapacity nebo RAID 1 pro vyšší ochranu dat. Dva porty Thunderbolt umožňují skupinové propojení vice úložišť My Book VelociRaptor Duo a dalších vysoce výkonných periferií, aniž by se snížil výkon úložiště či rychlost přenosu. Technické řešení poskytuje snadný přístup k oběma pevným diskům. Balení My Book VelociRaptor Duo obsahuje samozřejmě i kabel pro připojení Thunderbolt.

Fotografové, designéři a profesionálové zabývající se post produkčním zpracováním digitálních dat mohou souběžně pracovat na několika úkolech, ať už se jedná o střih a zpracování videa, 3D rendrování, či dokončování dalších grafických projektů náročných na přenos a zpracování velkého objemu dat.

Zákazníci, kteří budou používat My Book VelociRaptor Duo, mají nyní možnost přenést celovečerní film v rozlišení HD o velikosti 22 GB za méně než 65 sekund, 2000 fotografií o jednotlivé velikosti 5 MB za méně než 33 sekund a vice než 500 hudebních skladeb ve velikosti 5 MB každá za méně než 8 sekund.

“My Book VelociRaptor Duo je nejrychlejší a nejvýkonnější úložiště pro běžného uživatele dostupné na současném trhu,” vysvětluje Jody Bradshaw, senior director WD pro skupinu produktů zákaznických úložišť a dodává: “ Profesionální kreativci tak získají přístup k úložišti, které drží krok i s těmi nejnáročnějšími úkoly. Skupinové propojení vice disků My Book VelociRaptor Duo poskytuje ještě vyšší rychlost, flexibilitu a větší kapacitu.”

Možnost nastavení disků v úložišti do režimu RAID 0 maximalizuje rychlost a kapacitu, disky v režimu RAID 1 pak umožňují uživatelům vytvořit druhou kopii digitálního obsahu prvního disku pro přidanou ochranu dat, bezpečí a klidné spaní. Úložiště umožňuje nastavení disků také v režimu JBOD (dva zcela samostatné disky) pro uživatele s operačním systémem Windows na počítačích Mac.

Úložiště My Book VelociRaptor Duo je kompatibilní s Apple Time Machine a formátováním HFS + Journaled. Disk umožňuje multi-stream workflow. Omezená záruka je 3 roky.

Cena a dostupnost

Úložiště se dvěma disky My Book VelociRaptor Duo je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců a distributorů. Orientační cena je 949 EUR, tedy přibližně 23 612 Kč. Další informace naleznete zde.