Máte starý iBook, PowerBook, MacBook nebo jiný notebook? Pošlete jej do Afriky!

Možní také máte doma starý notebook, který by již možná ani na Aukru nechtěli. Proč jej tedy nenechat dosloužit při výuce dětí v Zambii? 

Stali jsme se hrdým mediálním partnerem  starších notebooků pro počítačovou učebnu pro děti v Zambii. Máte doma funkční laptop, který už nepoužíváte? Pošlete ho do Afriky a pomozte tak dětem ulice naučit se pracovat s počítačem. Svůj starý notebook pak budete moci také spatřit v reportáži o vzniku těchto počítačových učeben.

Do sbírky můžete zasílat jakékoli funkční notebooky. Počítače poputují do 3 projektů pro mládež ve městech Lusaka a Mongu. V rámci počítačových kurzů se studenti naučí základní počítačové dovednosti, které zvýší jejich šanci najít si práci. První kolo sbírky probíhá do 14. 9. 2012. Notebooky však můžete zasílat i po tomto datu.

Notebooky zasílejte na adresu Extra Publishing, Bubeníčkova 4268/9, 615 00 Brno nebo si můžete objednat jejich vyzvednutí na notebookyprozambii@njovu.cz.

Nezisková organizace Njovu o.p.s. vede 6 rozvojových vzdělávacích projektů v Zambii, které se zaměřují především na podporu mládeže. Formou učňovských kurzů a nízkoprahových center se organizace snaží zvýšit šanci mladých lidí uplatnit se a najít si způsob obživy. Více informace o projektech naleznete na www.njovu.cz