Apple upozorňuje uživatele na blížící se ukončení služby iWork.com

Tento týden je Apple v rozesílání upomínek velmi aktivní. Včera zasílal upozornění o brzkém ukončení webové služby iWork.com. Ta skončí 31. července 2012. Uživatelům je doporučeno stáhnout a zálohovat své dokumenty nejlépe na iCloudu, který se prezentuje jako lepší náhrada.

iWork.com sloužil jako cloudová úschovna dokumentů iWork s možností sdílení dalším spolupracovníkům. Bylo možné přidávat poznámky, případně prezentovat soubory Keynote. Každý nahraný dokument šlo opět stáhnout zpětně ve formátu iWork, Office 2003 (pokud byl nahrán s kompatibilním zobrazením) případně PDF. Uživatelé získali prostor 1GB bez možnosti navýšení kapacity.

Vyvstává otázka, zdali iCloudu nepostrádá právě týmové možnosti spolupráce na dokumentech v míře iWork.com a dokáže uspokojivě nahradit jeho funkčnost.

 

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner