Nový iPhone se může zpozdit vinou nedostatku LTE čipů

Podle agentury Reuters se může zpozdit uvedení nového iPhonu. Hlavní dodavatel LTE čipů Qualcomm má totiž problémy uspokojit nečekanou poptávku. Očekává zvýšený odběr až do konce roku a snaží se nasadit pomocné výrobní kapacity.

„V současné době nemůžeme zajistit zvýšenou poptávku, která je nadmíru neočekávaná,“ řekl výkonný ředitel Qualcommu Paul Jacobs.

Nové LTE čipy Qualcommu přešly na pokročilejší 28nm proces (pro srovnání NVidia Tegra používá 40nm výrobní postup a přechod na 28nm teprve plánuje).

Qualcomm doufá v zajištění plné kapacity do září případně října letošního roku. Zdali dojde ke zpoždění nového iPhone se pravděpodobně dozvíme až na vývojářské konferenci WWDC v červnu.

Paradoxně by nás nedostatek 4G čipů trápit nemusel, když v republice není ani dobré pokrytí sítí třetí generace a LTE je stále v nedohlednu.

Zdroje: AnandTech | 9to5Mac

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner