Dodávky zákaznických konfigurací Maců Pro nabírají zpoždění

Profesionální modely Apple počítačů Mac Pro nabízejí poměrně širokou škálu modifikace – přesně na přání zákazníka. Poslední dny se však dodávky těchto zákaznicky nakonfigurovaných sestav začaly neúnosně prodlužovat.

Čtenář serveru Apple Insider si objednal nejvyšší model Macu Pro ke konci března s běžnou dobou doručení během tří až pěti pracovních dnů. Po potvrzení objednávky bylo předpokládané datum doručení datum změněno na 11. dubna.

Když v pondělí Mac stále nedorazil, pokusil se čtenář kontaktovat Apple zákaznickou podporu. Ta mu sdělila nemilou informaci – na dodání Macu Pro v 12 jádrové konfiguraci bude muset čekat až do jejího přímého dodání z Číny.

Nad osudem Maců Pro visí už delší dobu velký otazník. Jako jediný počítač nebyl updatován od června roku 2010. Předpokládalo se, že Apple čeká na nové procesory, když jej nabídl jako náhradu za zrušený Xserve. Bohužel k tomu nedošlo a na budoucnost tohoto profesionálního stroje se špičkovým výkonem usedl šedý mrak nejistoty.

Zdroj: Apple Insider

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner