Hráči pozor: Steam byl hacknut

Herní platforma Steam byla ohrožena útokem hackerů. Ti se vloupali v neděli 6. Listopadu do databáze Valve, která obsahovala citlivá data pro službu Steam a herní fóra.

Gabe Newell, zakladatel a CEO Valve, přiznal útok hackerů ve čtvrtek v poledních hodinách. Hackeři získali citlivá data pro přihlašování do diskusních fór a co hůř, i do služby Steam včetně údajů o kreditních kartách. Newell však podotýká, že přístupové údaje jsou šifrovány a dosud nebylo hlášeno zneužití kreditních karet. Každopádně Steam doporučuje změnu hesla a pozorování pohybu na účtu, ke kterému se váže kreditní karta, se kterou jste platili ve službě Steam.

Valve dále celou záležitost vyšetřuje a bude o pokroku průběžně informovat.

Jak podotýkají uživatelé služby, data v samotném Steamu jsou někdy cennější než samotný zůstatek na účtu. Služba totiž funguje na principu cloudu, kdy vaše jednotlivé nákupy zůstávají vázány na účet a hru si můžete kdykoli stáhnout znovu.

I přes neustálé zlepšování bezpečnosti služby v poslední době jsou tedy patrné mezery. Pro co nejlepší ochranu účtu za redakci doporučujeme okamžitou změnu hesla a aktivaci služby Steam Guard. Ta při každém požadavku na změnu v účtu generuje PIN a zasílá jej na vaši emailovou adresu. S tímto speciálním PINem potvrzujete veškeré požadavky při změně údajů na účtu. V neposlední řadě autorizuje váš počítač pro používání služby Steam, aby bylo ověřeno vlastnictví.