Logitech Wireless Solar: solární bezdrátová klávesnice ve verzi pro Mac

Již nějaký čas má Logitech v nabídce solární bezdrátovou klávesnici, kterou nyní představil ve verzi určené také pro jablečné počítače.

Produkt s dlouhým označením Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac je bezdrátová klávesnice, která je napájena prostřednictvím solárních článků vestavěných v části nad klávesami. Klávesnice je k dispozici v pěti barvách, z toho čtyři výhradně pro uživatele počítačů Mac, a je napájena světlem, dokonce i pokojovým. Pro napájení není potřeba přímé sluneční záření, stačí okolní světlo v místnosti, takže se už nikdy nebudete muset obtěžovat s výměnou baterií. A po plném nabití může klávesnice pracovat až tři měsíce v naprosté tmě. Navíc si můžete stáhnout aplikaci pro solární napájení, která vám na první pohled dodá informace o úrovni nabití baterie, a dokonce vás upozorní, když budete potřebovat více světla.

Vzhled byl přizpůsoben přímo pro uživatele počítačů Mac, takže jsou všechny klávesy tam, kde jste na ně zvyklí. Design klávesnice spojuje to nejlepší z tradičních klávesnic a notebooků spolu s řešením prohloubených kláves od společnosti Logitech, a tak vám na dlouhé hodiny umožní rychlejší, tišší a příjemnější psaní.

Klávesnice Logitech Solar Keyboard K750 for Mac se dodává s 2,4 GHz bezdrátovým připojením a s malinkým přijímačem Unifying, na který po zapojení můžete zapomenout, protože může zůstat trvale v notebooku a klávesnice tak bude vždy připravena k použití. Výhodou tohoto přijímače je, že k jedinému takovému USB přijímači můžete připojit také další periferie Logitech.

Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac je v USA a v Evropě k dispozici od konce srpna 2011 za prodejní cenu €79.99 (1 999 Kč), a to na oficiálním e-shopu na stránkách www.logitech.com.