Podle Citibank dosáhne Apple dvou miliard dolarů příjmů pouze z App Store

Každý rok touto dobou vydává i letos Citibank předpověď nazvanou „US Internet Stock 2001 Playbook“. V ní pak můžeme najít zajímavou předpověď týkající se společnosti Apple.

Zprávy předpovídá pokračující konstantní poklesy cen, avšak na druhé straně nárůst příjmů z takzvaných freemium aplikací. Jedná se o aplikace, které jsou k dispozici zdarma, avšak některá rozšířená funkcionalita je k dispozici za peníze. Tento model používají v hojné míře například strategické hry: základní aplikace je zdarma, pokud však chcete budovat rychleji, můžete si zakoupit speciální urychlovací bonusy.

Vzhledem k nárůstu popularity těchto aplikací Citibank předpovídá, že Applu stoupnou hrubé příjmy v roce 2011 na hodnotu dvou miliard dolarů pouze za prodej aplikací. To je podle dostupných informací stejná hodnota, jaké dosahuje celé odvětví reklamy v on-line videu. A tato předpověď od Citibank navíc zahrnuje pouze App Store pro iOS zařízení a vůbec nebere v potaz připravovaný Mac App Store, který příjmy ještě dále navýší.

Obecně celé odvětví mobilního softwaru je na vzestupu – analytici Citibank předpovídají, že do roku 2013 dosáhnou zisky z mobilních aplikací hodnoty 27 miliard amerických dolarů, samozřejmě se započtením také konkurenčních obchodů, jakým je například Android Market od Googlu.

avatar

Roman Krejča

Stálý člen redakce SuperApple Magazínu, který nedá dopustit na Maca mini a neumí si představit používat něco jiného, než iPhone.

banner