Přijde brzy inovativní iMac Touch?

Patentové přihlášky Applu jsou vždy zajímavou studnicí informací o nových produktech – vezměme si například Magic Touchpad: Apple si jej patentoval v březnu letošního roku, aby jen několik měsíců poté představil hotové zařízení. Potká stejný osud také nejnovější patent dotykového iMacu?

Jak opět vyšťoural web Patently Apple, požádal Apple o přihlášení nového typu tabletu, který byl oficiálně překřtěn na iMac Touch. Velmi netradičně podal Apple žádost o patent v Evropě a ne ve své domovině  – že by pokus o utajení?

Vysvětlující dokumenty hovoří o zařízení schopném pracovat jako stolní počítač i dotykový tablet. A jak ukazují doprovodné náčrtky, vidíme na nich počítač podobný současným iMacům, který lze naklopit do (téměř) horizontální polohy a použít pro ovládání prsty.

Patent již nehovoří o tom, zda bude pro ovládání v obou režimech použito stejného uživatelského rozhraní, nebo zda při překlopení počítače do režimu tabletu dojde k přepnutí uživatelského rozhraní (nebo celého systému) alá iOS. Pokud jde o Apple, možné je doslova cokoli.

Počkejme si tedy několik měsíců a uvidíme, zda se jedná skutečně o zárodek budoucího iMacu Touch.

Poznámka závěrem: jsem jediný, kdo si při pohledu na obrázky vzpomněl na iMac G4, takzvanou Lampičku?