Google opouští Windows, všichni budou mít Mac nebo Linux

Jak jako první informoval tým serveru Download Squad, interní zaměstnanci Googlu se musí rozloučit s Windows a musí si zvolit mezi Mac OS X nebo některý z Linuxových operačních systémů.

Informaci nyní potvrdil také The Financial Times, podle kterého zaměstnanci při pořizování nových počítačů nebo přeinstalaci stávajících již nemají možnost zvolit si Windows jako svůj operační systém. Tato politika byla prý z velké části zavedena po posledním útoku čínských hackerů na Google, který byl veden právě proti Windows počítačům; vedení IT oddělení tedy usoudilo, že použití operačního systému Microsoftu představuje pro společnost příliš velké riziko.

Je známé, že Google svým zaměstnancům vždy nabízel výběr mezi Mac a běžným PC počítačem dle jejich volby, doposud však mohli počítač PC získat také s Windows. To je nyní nemožné a Windows tak mají šanci získat pouze ti zaměstnanci, kteří jej nutně potřebují ke své práci a ještě navíc po schválení vedením.

Magazín Business Insider navíc uvádí, že Google má ve své infrastruktuře zavedeno přibližně 20 000 licencí operačního systému Windows, které již nebudou prodlouženy nebo upgradovány. Podle vyjádření nejmenovaného zaměstnance však s tímto rozhodnutím není příliš problém, protože více by lidé byli rozhořčeni v případě, že by byly zakázány Macy a na jejich místo by byly naporučeny Windows.

S linuxových distribucí je podporován především Ubuntu a připravovaný firemní Chrome OS, přechod na Mac OS X pak vyžaduje také nákup nového hardwaru. Zdá se tedy, že Apple bude mít opět dobré čtvrtletí…

A šťouravá otázka závěrem: nebude mít tento krok za následek větší zaměření hackerů a autorů virů právě na Mac OS X?