Zenonia 2 – The Lost Memories: skvělé RPG ze staré školy

Naprosto dokonalé RPG na iPhone a iPod Touch nás uchvátilo natolik, že jsme se prostě museli za každou cenu podělit o své zážitky v nadupané recenzi!

Hned na začátek vám musím prozradit jedno malé tajemství. Zenonia 2 patří vůbec mezi nejlepší RPG na iPhone. Snad ještě nikdy jsem nehrál nic tak chytlavého, zábavného, a zároveň krásného. V následujících řádcích se pokusím své tvrzení ospravedlnit a jsem si naprosto jistý, že na konci recenze budete všichni se mnou souhlasit. Dámy a pánové, tohle je opravdu pecka!

Zenonia 2 spadá mezi akční RPG ( hra na hrdiny, z anglického Role-playing game ), ve kterém chodíte se svým charakterem po barvitém živoucím světě a kosíte vše, co vám stojí v cestě. Jakkoli zní celý koncept jednoduše, tak opak je pravdou a po prvních krůčcích zjistíte, že máte před sebou nadupanou herní nirvánu a její pokoření vám zabere několik hodin neskutečných herních orgií.

Minulý díl Zenonia byl slabým odvarem toho, co vás čeká ve dvojce. Po výběru jednoho ze čtyř charakterů ( každý z nich má unikátní osobnost a skilly ) se ještě na nějaký čas zastavíte u impozantního prologu, který vám alespoň trochu nastíní úchvatný příběh a můžete vyrazit na velké fantasy dobrodružství.

Válečník Lu, čaroděj Morphice, mistr bojových umění Daza, a střelkyně Ecne se vydají vstříc nejistému osudu, aby vrátili lidem ztracené vzpomínky pomocí magických drahokamů. Příběh je rozkouskovaný mezi hlavní a vedlejší questy. Některé do sebe zapadají, jiné se zase skoro vůbec netykají hlavní dějové linky a nemusíte je plnit. Styl a podání jednotlivých úkolů je vskutku skvěle zpracovaný a postupně tak skládáte střípky geniálně promyšleného příběhu, který je jasným hnacím motorem Zenonia 2.

Každá postavička má své speciální schopnosti a s každou zažijete v určitých pasážích něco jiného. Nutno podotknout, že vy se staráte jen sami o sebe. Po celou hru řešíte zapeklité úkoly různých NPC postav po celém světě. Druhý díl patří snad mezi nejukecanější RPG, které jsem kdy hrál. Naneštěstí jsou dialogy opravdu zábavné a udrží vás u displeje pořádně dlouho. Vtipné hlášky vás provázejí po celou hru.

Zkušenosti hrají velmi důležitou roli a jako v každém jiném RPG, se ani v Zenonia 2 bez nich neobejdete. Plněním stovek úkolů získáváte cenné bodíky, které pak přerozdělujete k vlastnostem a skillům vašeho hrdiny. Časem vám přibyde ještě osobní víla, která přidává bonusy k útoku, zkušenostním bodům a zlatu. Kouzelná víla je hlavně nepostradatelným rádcem a pomocníkem v různých šlamastikách.

Svět Andra je plný překvapení. Pokud zrovna venku nebojujete, tak nabíráte dech v mírumilovných obydlích, která jakoby z oka vypadly animovaným pohádkám. Hrají snad všemi barvami a uklidňující znělka v pozadí vás nutí v nich nějaký čas pobýt. Ve městech můžete nejen nakupovat lektvary a další potřebné věci, ale také získávat hromadu úkolů od NPC postav. Hlavní metropole jsou navíc propojené sítí teleportů, takže nemusíte zdlouhavě cestovat přes již prošlé lokace.

Speciálním místem jsou ve městech telefonní budky, ve kterých můžete ostatním hráčům Zenonia 2 posílat zprávy, peníze a předměty. Tento online prvek sice není kdovíjak propracovaný, ale svůj účel bohatě splňuje. Dalším příjemným zpestřením jsou online souboje, ve kterých si poměříte síly s ostatními. Komu by nestačily hráč-vs-hráč bitvy, tak si po dohrání Zenonia 2 může celou hru střihnout ještě jednou na těžší obtížnost, díky které se vám otevřou další zajímavé bonusy a nové třídy.

Na Zenonia 2 se hledají horko těžko nějaké chyby, přesto bych měl jednu menší výtku ke znovu-objevování nepřátel v dungeonech a dalších „unfriendly“ lokacích. Na první pohled velmi dobrá vlastnost, která vám může rychle přinést zkušenosti, se časem změní v docela otravnou záležitost, protože tzv. respawn potvor je nastavený na velmi malé intervaly, takže se ani nenadějete a během chvilky máte v čerstvě vybouchaném doungeonu kolem sebe zase nové nepřátele.

Zenonia 2 oplývá také překrásnou grafikou, na kterou je radost pohledět. Živoucí, barevný svět ve slušivém hávu je naprostým skvostem mezi ostatními RPG na AppStoru. Tuhle hru prostě musíte na svém iPhone mít!

Developer: Gamevil | Webová stránka | Hodnocení: 8.5 / 10.0

Jeden myslel na “Zenonia 2 – The Lost Memories: skvělé RPG ze staré školy

Komentáře nejsou povoleny.