Sonnet představil eSATA adaptér pro Mac

Společnost Sonnet Technologies představila zajímavý produkt, ExpressCard/34 kartu Tempo SATA Edge, který dokáže přidat eSATA rozhraní do MacBooku Pro vybaveného tímto slotem.

Adaptér je podle informací výrobce tak malý, že jej lze mít uvnitř počítače vložen i v případě, že ji nepoužíváte. Není třeba ji tedy vyjímat a nosit s sebou v brašně.

Karta Sonnet Tempo SATA Edge ExpressCard/34 nabízí jeden externí port eSATA podporující rychlost 3 Gb/s podporující jediný disk, nebo vícediskové úložiště pro pět disků s možností použití RAID pole. Dokáže přenášet data rychlostí 125 MB/s při čtení a 110 MB/s při zápisu, tedy dvakrát rychleji než FireWire 800 a čtyřikrát rychleji než nejrychlejší USB 2.0.

Karta přichází s ovladači pro Mac OS X verze 10.3 a vyšší, je plně podporovaná také v prostředí Snow Leoparda. Prodává se za 49,95 dolarů (přibližně 950 korun).

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner