Opera Mini pro iPhone přijde příští týden

Společnost Opera plánuje představení vlastního webového prohlížeče Opera mini pro iPhone na tiskové konferenci konající se příští týden na mobilním veletrhu 2010 Mobile World Congress konajícím se v Barceloně. Představitelé norské společnosti to uvedli v dnešním prohlášení pro média.

Vše však může mít háček: Opera ještě neposlala svou aplikaci do schvalovacího procesu nutného pro zařazení prohlížeče do App Store.

Opera však doufá, že se schválením aplikace nebudou problémy a věří, že Apple „nebude bránit svým uživatelům ve volbě optimálního webového prohlížeče“. Osobně doufám, že Apple tuto aplikaci nezablokuje především z jednoho důvodu: Opera Mini dokáže ve srovnání s mobilním Safari výrazně ušetřit datové přenosy díky využití vlastních optimalizačních proxy serverů, což přivítáte především na pomalém GPRS připojení nebo v případě, že nemáte v iPhonu datový paušál.

Po úspěšném zařazení aplikace do App Store doufá Opera v hromadný odliv uživatelů od vestavěného Safari Mobile. Podle slov jejích představitelů je na většině webových stránek prohlížených na iPhone 3GS vidět až šestinásobné zrychlení při načítání článek.

Nemohu se dočkat, až budeme mít možnost ověřit si toto tvrzení na vlastní oči.

Zkrátka a dobře se v příštím týdnu budou naše zraky obracet k Barceloně více, než kdy jindy. Doufám, že minimálně na tiskové konferenci funkční aplikaci ukáží a že tato ukázka bude zaznamenána na video.

2 komentáře: „Opera Mini pro iPhone přijde příští týden

Komentáře nejsou povoleny.