Mac Pro dostal čtyřjádro na 3,33 GHz a 8 TB diskového prostoru

product-front-sideApple se v poslední době shlédnul v tichých updatech svého produktového portfolia. Před koncem týdne tak tiše updatoval profesionální pracovní stanici Mac Pro i server Xserve.

Oba dva stroje si nyní můžete objednat s čtyřjádrovým procesorem Intel Xeon taktovaným na frekvenci 3,33 Ghz (za příplatek 1 200 dolarů, tedy přibližně něco přes dvacet tisíc korun), a oba modely Maců Pro – tedy čtyř i osmijádrový model – je možné osadit pevnými disk o velikosti 2 TB (příplatek 350 dolarů).

Tato možnost dovoluje nakonfigurovat Mac Pro tak, aby přímo z výroby dorazil na váš stůl s celkem 8 TB úložného prostoru (tedy se čtyřmi disky po 2 TB každý). Stejné možnosti konfigurace jdou dostupné také pro Xserver jen s tím rozdílem, že do něj můžete osadit disky pouze tři – a získat tak celkovou úložnou kapacitu 6 TB.

Tyto novinky jsou dostupné na americkém Apple Store, jejich dostupnost v Česku prozatím nemám potvrzenu.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner