Nové iMacy: pravděpodobnost stoupá

imac092834092834Podle mnoha „zaručených“ zpráv to začíná vypadat, že se na lednové výstavě Macworld Expo dočkáme možná také inovovaných stolních počítačů iMac.  O čem se tedy na rumor webech hovoří?

Známý AppleInsider poslal do světa hned několik  informací. Některé z nich hovoří o magnéziovo-hliníkovém těle vyrobeném z jednoho kusu, stejně jako o inovovaném chladícím modulu. To poukazuje na to, že současný systém chlazení bude vyměněn za jiný. Důvodem má být především hlučnost: cílem Apple je prý vyrobit iMac zcela pasivně chlazený, respektive zcela bezhlučný při běžném používání.

Další fámy hovoří o nových čtyřjádrových desktopových procesorech se spotřebou 65 W, které si Apple objednal u Intelu.  Společně s dalšími výrobci počítačů (hovoří se o společnostech Acer, HP a Dell) tak zamýšlí použít tyto čipy v malých domácích počítačích nenáročných na chlazení.

avatar

Vláďa Janeček

Vláďa používá počítače Apple již dvaadvacet let a nestydí se za to. Také již více než dvacet let pracuje jako IT žurnalista. Od roku 2006 vydává SuperApple.cz a mimo něj již deset let vydává také časopisSuperApple Magazín.

banner