Letošní konference WWDC 2016 by měla být od 13. do 17. června - iMagazín
imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer style="display: none;" search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Letošní konference WWDC 2016 by měla být od 13. do 17. června


Apple mívá do roka dvě velké události, na kterých představuje své nové produkty. Jendou z nich je podzimní představování především iOS novinek, druhým pak červnová vývojářská konference WWDC. Zřejmě již známe datum té letošní.

Worldwide Developers Conference, jak se akce skrývající se pod zkráceným označením WWDC nazývá celým jménem, se již tradičně koná v kongresovém centrum Moscone West v San Franciscu v Kalifornii.

A přestože sám Apple ještě oficiální pozvánky nerozeslal, domnívají se editoři webu MacRumors, že kápli na ten správný termín konání. Tím má být právě časový úsek od 13. do 17. června.

Vycházejí z aktuální obsazenosti centra, kde již pouze v tomto datu zbývá volný čas k jeho pronájmu. V ostatních datech již mají centrum zarezervovány jiné skupiny a společnosti, tudíž pro Apple zbývá právě toto poslední volné okno.

june2016mosconeschedule-800x594

Ptáte se, proč Apple nemá tento termín zarezervován? Podle všeho má, jen vinou jeho posedlosti utajováním do posledních chvíle se pouze dohodli s provozovatelem centra, že jejich blokace nebude v seznamu akcí uváděna do doby oficiálního provedení. Stejně tomu bylo i v letech předchozích.

Vzhledem k tomu, že WWDC je tradičně softwarová akce, nepředpokládá se uvedení příliš hardwarových novinek, ale spíše těch softwarových. Zcela určitě se tak dočkáme představení OS X 10.12 a iOS 10 (a možná i watchOS 3). V loňském ročníku nám byly představeny OS X EL Capitan (10.11), iOS 9, watchOS 2 a Apple Music.

 

WWDC 2015 | Představení watchOS 2
WWDC 2015 | Představení watchOS 2
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.