Procesory M2 nejdříve v polovině příštího roku. Přijdou společně s přepracovaným MacBookem Air

Apple uvede nástupce současného čipu M1 nejdříve v polovině příštího roku. Poprvé by se měly objevit v přepracovaných MacBoocích Air, tvrdí Dylankt. Proč bychom mu měli věřit?

Na Twitteru se objevila zpráva účtu Dylankt, která tvrdí, že Apple si nechá uvedení nástupce čipu M1 až na první polovinu roku 2022. Poprvé by měly zazářit v přepracovaných MacBoocích Air, které by se měly vrátit k barvám podobně jako iBooky.

Čip M1X naopak uvidíme pouze v nejvyšších MacBoocích Pro a stolních počítačích Mac. Do nižších řad se nepodívá, jelikož bude mnohem výkonnější ale také náročnější na spotřebu.

Proč anonymnímu zdroji, jakým Dylankt je, máme věřit? V minulosti už totiž prokázal, že má patrně správné zdroje. Už v listopadu 2020 jako první odhalil, že nový iPad Pro bude vybavený čipem M1. Posléze správně odhalil, že přepracovaný iMac 24“ bude rovněž vybaven M1 místo M1X. Společně s pár dalšími drobnostmi tak zatím prokázal, že bychom mu minimálně mohli věnovat trochu pozornosti.

Procesory M2 nejdříve v polovině příštího roku. Přijdou společně s přepracovaným MacBookem Air
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner