macOS Monterey umožní smazat Mac bez nutnosti přeinstalovat celý operační systém

Apple pokračuje ve sjednocování funkcí svých operačních systémů. Do nového macOS Monterey tak míří možnost smazat data bez nutnosti přeinstalování počítače.

Apple sjednocuje své operační a jejich funkcionality. Nově tak bude možné jednoduše smazat veškerá uživatelská data a nastavení, aniž byste museli přeinstalovat celý operační systém macOS. Nová funkce se ukrývá v předvolbách systému. 

Pokud je Mac vybaven Apple Silicon nebo bezpečnostním čipem T2, funkce smazání dat také smaže veškeré bezpečnostní a šifrovací klíče, takže nebude možné data nijak obnovit.

Po smazání Macu touto metodou následuje restart a systém nabootuje do standardního okna nastavení systému, kde si uživatel opět vybere jazyk a nastaví počítač dle svých představ.

Stejný postup už dlouho známe ze zařízení s iOS nebo iPadOS. Je dobré říct, že stejnou volbu nabízí už delší dobu také konkurenční systém Windows 10.

macOS Monterey umožní smazat Mac bez nutnosti přeinstalovat celý operační systém
avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner