Baldur’s Gate: Enhaced Edition pro Mac

Studia Overhaul Games a Beamdog oznámily skvělou zprávu pro všechny příznivce tradiční kované mnohahodinové RPG od Bioware – Baldur’s Gate: Enhaced Edition je vývoji i ve verzi pro Mac.

Datum vydání zatím není upřesněno – půjde však zcela jistě o letní termín. BG:EE verze obsahuje rozšiřující balík Tales of the Sword s novým příběhem a novou herní postavou.

Přepracovaný engine dostane detailnější grafiku, ale hlavně multiplatformnost. A zde nejde pouze o dvojici Mac a PC, avšak také iPad.

Vývojáři taktéž slibují podporu všech nativních prvků z platformy Mac – trackpad, fullscreen režim a iCloud. Pokud vše stihnou, rádi by hru integrovali i do Game Center, jež bude dostupné v OS X Mountain Lion.

„Od svého vydání v roce 1998 uchvátila série Baldur’s Gate milióny fanoušků na celém světě. Získala řadu herních ocenění a titul klasiky definující svůj žánr. RPG založené na pravidlech deskové hry Dungeons & Dragons přineslo kvalitní zpracování, příběh a mnoho desítek hodin herní doby.“

Požadavky na systém nejsou dosud upřesněny, ale bez obav ji budete schopni provozovat na současných strojích.

Zdroje: Inside Mac Games | Baldur’s Gate

avatar

Petr Škuta

Od roku 2009 působím jako redaktor a editor. Ve stejné době jsem rovněž začal používat svůj první MacBook a začal se specializovat na produkty Apple. V minulosti jsem se věnoval kariéře pedagoga, avšak můj zájem o IT vyrostl z koníčku v hlavní pracovní náplň. Nyní se kromě psaní věnuji také konzultacím, poradenství a hlavně školení nejen produktů značky Apple.

banner